Apie mus

Apie MUS

Leidykla „Katalikų pasaulio leidiniai“ yra didžiausia katalikiška leidykla Lietuvoje.

Leidžiamas Šv. Raštas, Katalikų Bažnyčios Katekizmas, Valandų liturgija, apeigynai, maldynai. Taip pat leidžiama klasikinių ir šiuolaikinių katalikų autorių literatūra: knygos dvasingumo, teologijos, filosofijos bei psichologijos temomis, knygų serija „Bibliotheca Christiana“, biografijos, knygos šeimai, jaunimui, serija jaunimui „Youcat“, knygos vaikams.  Publikuojami Bažnyčios dokumentai, grožinė, pažintinė literatūra bei tikybos vadovėliai. Daugiausia – tai verstinė literatūra. Knygos verčiamos iš lotynų k, anglų k., prancūzų k., italų k., vokiečių k., rusų k. ir kt. kalbų.

Leidykla kasmet dalyvauja Tarptautinėje Vilniaus knygų mugėje, kurios metu pristato naujausius savo leidinius, organizuoja renginius, į kuriuos kviečia garsius visuomenės atstovus: žurnalistus, psichologus, filosofus ir kitų sričių mokslininkus. Be to, į mugę leidykla kviečia atvykti knygų autorius, kurie taip pat padeda pritraukti auditorijos.

Savo leidinius pristatome „Marijos radijo“ laidose „Knygų lentynoje“ ir „Krikščioniškų leidinių apžvalga“, „Mažojoje studijoje“, periodinėje spaudoje – žurnaluose „Artuma“, „Bitutė“, „Veidas“, „Naujasis Židinys – Knygų Aidai“, „Magnificat“ leidinyje. Į radijo laidas stengiamės kviesti ne tik kunigus, bet ir tikinčius pasauliečius.

Kadangi tai Vyskupų konferencijos leidykla, ji papildo ir tęsia konferencijos misiją, prisideda prie evangelizacijos, katalikų tikėjimo skleidimo, krikščioniškų vertybių puoselėjimo, visuomenės švietimo. Leidykla stengiasi reaguoti į visuomenėje kylančias diskusijas itin opiais klausimais, tokiais kaip negimusios gyvybės apsauga, eutanazija, tos pačios lyties santuoka, leisdama knygas, atstovaujančios katalikiškai pozicijai.

Leidyklos tikslinė auditorija yra gana plati. Asortimentą stengiamės formuoti atsižvelgdami į visų tikinčiųjų interesus – dvasininkų, vienuolių, pasauliečių. Didelį dėmesį skiriame tiems, kurie dar tik ieško Dievo.

Leidykla yra sukūrusi savo platinimo tinklą. Knygos parduodamos knygynuose (Vilniuje turime du knygynus, Kaune vieną), taip pat knygas platiname per katechetikos centrus, šeimos centrus, parapijose – ten turime savo prekybos atstovus. Knygos parduodamos ir didžiuosiuose šalies knygynuose. Stengiamės dalyvauti įvairiuose renginiuose – atlaiduose, kunigų susirinkimuose, Atsinaujinimo dienose, Pasaulinės lyderystės konferencijose, seminaruose, organizuojamuose Lyderystės klubo.

Džiaugiamės, kad tapome žinomi ne tik katalikiškai, bet ir platesnei visuomenei, verslo pasauliui. 2014 metais „Verslo žinių“ projekte „Gazelė“ leidykla gavo sertifikatą, kuriuo buvo pripažinta viena iš sėkmingiausiai dirbančių ir sparčiausiai besivystančių Lietuvos bendrovių.

Vienas iš svarbiausių leidyklos iššūkių yra pasiekti kuo platesnį ne tik tikinčiųjų skaitytojų ratą, bet skleisti krikščioniškas vertybes ir visoje Lietuvos visuomenėje, ir išlikti ekonomiškai stabilia, patikima įmone.


Mūsų ISTORIJA

Religijų reikalų tarybos prie TSRS Ministrų tarybos įgaliotinio LTSR sprendimu 1989 m. skelbiamas katalikiškos spaudos laisvės grąžinimas.

1989 m. sausio 2 d. įsteigta leidybinė grupė prie Lietuvos Vyskupų Konferencijos pradeda leisti religinį dvisavaitinį leidinį „Katalikų pasaulis“ (pirmasis Nr. 1989 02 05).

1990 m. liepos 2 d. žurnalo redakcija reorganizuojama į leidyklą „Katalikų pasaulis“.

1991 m. sausio 10 d. registruojama Lietuvos Respublikos Juridinių asmenų registre.

2003 m. balandžio 23 d. – UAB „Katalikų pasaulio leidiniai“.

1989 – 1997 m., 2002 – 2004 m. žurnalas „Katalikų pasaulis“

1998 – 2002 m. leidinys ėjo „Sandoros“ pavadinimu su priedais „Žemės druska“ ir „Lux“.

Šiandien pagrindinis dėmesys skiriamas klasikinių ir šiuolaikinių katalikų autorių literatūrai dvasingumo, teologijos, filosofijos bei psichologijos temomis. Publikuojami reikšmingiausi Bažnyčios dokumentai, grožinė, pažintinė literatūra bei tikybos vadovėliai.

MŪSŲ DARBAS buvo įvertintas „Verslo žinių“ projekte „Gazelė“.

Leidykla pripažinta viena iš sėkmingiausiai dirbančių ir sparčiausiai besivystančių Lietuvos bendrovių.

Mūsų REKVIZITAI

UAB „Katalikų pasaulio leidiniai“
Pylimo g. 27/14, 01309 Vilnius
Įm. kodas 126207879
PVM kodas LT100000907411
A/s LT967300010076440730
AB „Swedbank“, b.k. 73000
Direktorė Birutė Bartasūnaitė


Tel. (8 5) 212 2422, faks. (8 5) 262 6462
El. paštas: leidykla@katalikuleidiniai.lt
Svetainė: www.katalikuleidiniai.lt


Mūsų PARTNERIAI